• https://www.facebook.com/unalkayakirsehir
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905549585399
 • https://www.twitter.com/unalkaya40
 • https://www.instagram.com/unalkaya40
 • https://www.youtube.com/bozkırınsesi
 • Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
Ünal Kaya - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - Kırşehir - Ahilik - Neşet Ertaş
  • Cumhurbaşkanımız Sn. R.TAYYİP ERDOĞAN'ın "ONUR KONUĞU" olduk.
  • Türkiye'nin gündemine oturan yapmış olduğumuz ÖRNEK DAVRANIŞ ile Kardeşim Soner KAYA ve Ailesi ile birlikte Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN ve Emine ERDOĞAN Hanfendinin Cumhurbaşkanlığı Kulliyesinde misafirleri olduk.
  • Bozkırın Tezenesi NEŞET ERTAŞ
  • Neşet Ertaş Anma Programları, Neşet Ertaş adına Tv Programları, Neşet Ertaş adına Kitap çalışmalarım devam etmektedir.Hollanda'da 2002, İzmir'de 2006 yıllarında beraber olduk sohbet etme şansına sahip olduk.Tv programları yaparak KIRŞEHİR VE ABDAL BOZLAK KÜLTÜRÜNÜ yaşatmam için kendisine verdiğim sözü tutuyor rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
  • VEKİL GAZETESİ - "Sizin ve Sözünüzün Vekili"
  • VEKİL GAZETESİ İmtiyaz Sahibi Ünal KAYA "Vekil Gazetesini kurarak bölgemizde yaşayan insanlarımızla içli dışlı olup "Simit Vekil'den Çay Esnafdan" anlayışı ile Devletimizin yetişemediği alanda fayda sağlamak, sorun çözmek, çözüm önerileri oluşturmak.YIKICI değil YAPICI olmak.Ben Ülkemi Seviyorum
  • BOZKIRIN SESİ GAZETESİ - "Ücreti ÇANAKKALE'de Ödenmiştir"
  • Bozkırın Sesi Gazetesi İmtiyaz sahibi ÜNAL KAYA bu gazete tamamen Kültürel ve tanıtım amaçlı ÜCRETSİZ olarak çıkarılan 82 Vilayet 26 Ülkeye ulaştırılan Aylık Kültürel Gazetedir.Amacımız KÜLTÜREL VE TARİHİ değerlerimize sahip çıkıp tanıtmak.
  • AHİLİK PROGRAMLARIMIZ - GENÇLERE SEMİNER - AHİLİK KUTLAMA - AHİLİK KONFERANSLARIMIZ
  • AHİLİK ile alakalı çalışmalarımızda AHİSİAD - ESENLER BELEDİYESİ - İSTANBUL VALİLİĞİ - MİLLİ EĞİTİM - DÜNYA KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ gibi Kurum ve kuruluşlarla birlikte sunumunu yaptığım, seminerler verdiğim, konferans ve programlara katıldığım projelerde yer almaktayım. AHİLİK sanayileşmenin ve üretimin adıdır. AHİ EVRAN-I VELİ gibi "AKIL, AHLAK ile çalışıp üreteceğiz.Kusurlu Mal üretmeyeceğiz.Çıraklık, Kalfalık, Ustalık yolu ve yordamı YENİ TÜRKİYE'nin YENİ VİZYONUDUR
NEŞET ERTAŞ ANMA PROGRAMI - MALTEPE
Maltepe Belediyesi - Ander Anadolu Ozanlar Derneği ile gerçekleşen Neşet Ertaş anma programına konuşmacı olarak katıldık.
ÜNAL KAYA-SONER KAYA Örnek Davranış
"Hamile eşi için kaysı ve erik aldı.Hayırlı bayramlar abi erik ve kaysı aldım eşim hamile hakkını helal et diyen Kırşehirli
Cumhurbaşkanınımızın "ONUR KONUĞU" Olduk
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile Emine ERDOĞAN'ın Kaya ailesi olarak Onur Konuğu olduk.
KANAL AVRUPA Ünal KAYA HABER DOSYASI
Mahsenli Ali Efendi Anma etkinlikleri ve Mahsenli Belediye Başkanı Kadir PETEK ile röportajımız
TRT HABER NEŞET ERTAŞ CENAZE TÖRENİ - CANLI
Neşet Ertaş Cenaze Töreninden Ahi Evran Cami Kırşehir'de Ünal Kaya Neşet Ertaş'ı anlatıyor
Neşet ERTAŞ "Saygı Gecesi" Ünal KAYA
Esenler Belediyesi Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsü konser alanı Neşet Ertaş'a saygı gecesinde Ünal KAYA konuşuyor.
ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI EŞLEŞMESİ SHOW TV
Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi değelendirmesi Ünal Kaya TFF İstinye Merkez Bina Kırşehirspor - Nevşehirspor
TGRT HABER - ÜNAL KAYA MİLLETVEKİLİ A.ADAYI
Neden İstanbul'dan Milletvekili Aday Adayı Oldum.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'a TÜRKÜ
Cumhurbaşkanı Recep TAYYİP ERDOĞAN'a Türkü Sözleri Yazdık Noter onaylamadı
PENDİKLİ TV - ÜNAL KAYA MİLLETVEKİLİ A.ADAYI
Neden İstanbul'dan Milletvekili Aday Adayı Oldum.
BİZDEN SÖYLEMESİ AHİLİK BİTİYOR MU?
Akdeniz Tv Bizden Söylemesi programı Röportajımız Ankara'da Ayakkabı Ustası Kasım Özçelik ile gerçekleştirdik.
VAKİT TÜRKİYE VAKTİ VAKİT BİR OLMA VAKTİ
VAKİT Yedi düvele karşı mücadele eden ecdadın mirasına sahip çıkma VAKTİDİR.

"İNCE ELEYİP, SIK DOKUMALIYIZ..."

Öyle bir zaman gelecek ki!, itibarlı insanlar itibarsızlaştırılacak, yönetimlerin başına cahil insanlar geçecek ve yalanlar doğru sayılacak rağbet görecek.

Maalesef günümüze baktığımızda bu sözlerin hiçde yanlış olmadığını görebiliriz.

En yakın tanıdığınız insana gidin ve ihtiyacınız olan şeyleri isteyin ne diyecek.Veya elimizde olanları fakirle fukarayla, eşle dostla paylaşın içiniz nefsiniz ne diyecek, ver mi diyecek vermemi diyecek?

Yalan yere yemin eden insanlar arttı.Sosyal medyada üç beş insanı tanıyan ve kim olduğunu bilmediği insanlardan medet umanlarda arttı.

Zaman öyle inceldi ki, bazen inceldiği yerden kopsun diyenleri duyyorum.Zamanın içinde yaşayan biz değilmiyiz.Ozaman zaman bize uymuyorsa biz zamana uymalıyız tıpkı Neşet Ertaş'ın dediği gibi "Zaman sana uymaz boşa çalışma, gel gardaş zamana uymasını bil" ve sonundada derki; "El aklıyla boşa gezip dolaşma, birazda kendine gelmesini bil..."

Birde bu sözlerin içinde diyor ki! "Her yörüyen ile nere gidiyon, Bilmem okudun mu ilim ne diyor, Dedesini torunları ye diyor, Gel gardaş zamana uymasını bil..." Bu zaman öyle bir zamanki; mal mülk için torun bile babasını bırak dedesini yemeye yani bir an önce ölmesini istiyor dünya malına konmak için.Her yürüyen ile yol yürünmez diyor.

Ozaman şunu demeliyiz menfaatin arttığı, akraba dost ilişkilerinin kalmadığı bu ortamda kimin ne olduğunu bilmediğimiz yolda sonunu bilemeyeceğimiz yollarda yürümemeliyiz.

Günümüzde sosyal medya paylaşımları arttığı için her ortamda illaki faal sosyal insanlar resim çektiriyor.Bu resimler çekilirken aynı karaye girdiğimiz insanlarada bol bol rastlıyoruz.İster istemez aynı karadeyiz buda bir soru işareti.Niyemi? Beni devletin en üst kademesinde yer alan bir abim aradı.Ünal'cığım seni severiz sayarız ismi olan memlekette tanınan birisin.Ankara'da hangi ortama gitsem illaki senin adın geçiyor seviliyorsun dedi.Evet abi dedim. Bir etkinlikte yan yana geldiğin bir insan var, ismini söyledi ve kendisini kaç milyar dolandırdığını söyledi.Onunla olan resimlerini sil dedi.O sahtekar biri dedi.İster istemez topluluk resimlerinde bir araya geliyoruz.Hemen resimlerini kaldırdım ve beni uyardığı için çok teşekkür ettim.İşte bu abimiz gibi herkes iyi olmaya bilir bizleri uyarmayabilir.Ozaman resim karelerimizede dikkat etmeliyiz.Artık resim karelerine girerken resim çekinirken dikkat ediyorum.

Örneğin İstanbul'da bir ilçede bulunuyorsunuz.O ilçede akraban arkadaşın var.Ben diyorsun akrabama, dostuma, hemşerime faydalı olacağım birşeyler yapacağım diyorsunuz.Yanınızdada bir kaç kişi var.Ama görev üstleneceğin işlerde bu işin "EHLİ" değilsin ve köy gördüye iş yapacaksın.Filancanında nekadar tanıdığı var vs vs. pof poflarla birilerine hava atmak için, çevrendeki üç beş kişiye yaranmak için hörtleyip cörtleyeceksin.Filancanında ne kadar tanıdığı varmış pehhh doğrusu diyecekler....Bunlar yanlış şeyler, iş olsun diye değil fayda sağlamak adına adım atmak lazım.İşte ben bu yanlış insanlarla bilerek, bilmeyerek veya mecbur kaldığımızdan dolayı topluluğun bulunduğu ortamda, kahvaltıda, yemekte, programda, piknikte bir araya geliyoruz.İşte niyetini bilmediğimiz insanlarla aynı kareye girmiş oluyoruz.Bazı arkadaşlarımız bakıyor bu kişi Ünal Kaya ile sosyal medyada arkada bak programlardada aynı karede ozaman bende arkadaş oluyum diyorlar.Bu kişi art niyetli olduğunu düsünelim.Benim, senin ismini kullanarak resim kareside buna şahitlik edecektir ya birilerini dolandıracak, ya birilerine zarar verecek.Sonrada işte sende ekliydi eklediydim diyecekler.Ozaman keşke demeden bizlere sorun ve kaygı ve endişelerimizi sizlerle paylaşalım.

Kardeşin kardeşi tanımadığı günümüzde bana söyleyin Allah aşkına elin adamı kimliği ne olursa olsun seni beni menfaati olmadıkça neden tanıyacak.Sosyal medyada arkadaşık işte geç gardaşım o işleri sosyal medyada herkes başkan, herkes müdür, herkes iş adamı yalan mı? Allah aşkına.

Birde Son zamanlarda ülke bütünlüğü ve birliği için adımlar atılırken maalesef ülkesine ihanetlik eden insanlarıda gördük.Kısacası kimin vatan perver kimin vatan haini olduğunu anlayamaz hale geldik.Çünkü zaman değişti menfaatler girdi topla tüfekle alamadıkları vatan topraklarını satılmış beyinlerle almaya kalkan bir sürü hain var.

Ben diyorum ki aklın yolu birdir.Bin düşünüp bir adım atmak lazım.Bu zaman öyle bir zamanki size uymaz siz zamana uyacaksınz.Ben zamana nasıl uyyum yanlış yola giderim diyeceksiniz belki ama gitmemek için en azından tedbirlerinizi alınız.

İtibarsız insanlar itibar görmek için her yoldan, her koldan kendilerini her alanda ispatlama peşindeler.Bu nedenle sol gözün sağ göze faydası olmadığını düşünerek, önce kendinizi,ailenizi,aşınızı ve işinizi düşünün lütfen.Burada başarılı olanlar çevresine faydalı bireyler olurlar.Çok başlı yer ve yönetimlerde zehir vardır oralarda fazla durmayın yaklaşmayın.

Kimin ne olduğunu bilmeden kimseye güvenmeyin. benim senin arkadaşım diye bel bağlamayın.Bu zamanda dost arkadaş olurken sizlere tavsiyem;

"İnce eleyip, Sık dokuyun"
Sonunda zarar gören üzülen siz olmayın...

Allah'a ısmaraladık.Allah yar ve yardımcınız olsun, rabbim bizleri kötülüklerden ve kötü niyetli insanların şerrinden korusun (Âmin)

Saygılarımla
ÜNAL KAYA 
Gazeteci yazar


1709 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KİMLERLE BERABER OLDUM

BOZKIRIN TEZENESİ

NEŞET ERTAŞ
ÜNAL KAYA


CUMHURBAŞKANIMIZ
Recep TAYYİP ERDOĞAN
ÜNAL KAYA


TBMM BAŞKANI
BAŞBAKAN
BİNALİ YILDIRIM
ÜNAL KAYAMHP GENEL BAŞKANI
DR. DEVLET BAHÇELİ
ÜNAL KAYA


İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU İLE ÜNAL KAYA CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ ANKARA

İÇİŞLERİ BAKANI
SÜLEYMAN SOYLU
ÜNAL KAYA


 AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YEREL YÖNETİMLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI EROL KAYA İLE ÜNAL KAYA

YEREL YÖNETİMLERDEN SORUMLU
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
İSTANBUL MİLLETVEKİLİ

EROL KAYA
ÜNAL KAYA


 İstanbul Milletvekilimiz Gümrük ve Ticaret Eski Bakanımız AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sn.Hayati YAZICI beyefendi ile birlikteydik. ÜNAL KAYA ADAY

GÜMRÜK VE TİCARET ESKİ BAKANI
RİZE MİLLETVEKİLİ

HAYATİ YAZICI
ÜNAL KAYA


Kayseri Milletvekilimiz E.Enerji Bakanımız Sn.Taner YILDIZ beyefendi ile birlikteydik ÜNAL KAYA İSTANBUL 1. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI AKPARTİ

ENERJİ VE TABİ KAYNAKLAR
ESKİ BAKANI
KAYSERİ MİLLETVEKİLİ

TANER YILDIZ
ÜNAL KAYA


 Sayıştay eski Başkanı Anayasa Mahkemesi üyesi Recai Akyel Ünal Kaya

Anayasa Mahkemesi Üyesi,
Sayıştay Eski Başkanı ve
Cumhurbaşkanı Eski Baş Danışmanı

Doç.Dr. Recai AKYEL
ÜNAL KAYA
ÖDÜL VE PLAKETLERİM
 T.C. ADALET BAKANLIĞI Kırşehir Adliyesi Denetimde Serbestlik ÜNAL KAYA
 T.C. 
ADALET BAKANLIĞI
Kırşehir Adliyesi
Denetimde Serbestlik
"Seminer Plaketi"


TSE Spor Klubü Spora Katkı Sunanlar ÜNAL KAYA
TSE
Spor Klubü
Spora Katkı Sunanlar
"Destek Plaketi"


 T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ ÜNAL KAYA NEŞET ERTAŞ
T.C.
KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
"NEŞET ERTAŞ Onur Ödülü"


DARICA BELEDİYESİ Bir Gönül Birlikteliği
DARICA BELEDİYESİ
Bir Gönül Birlikteliği
"Kültür Tanıtım Plaketi"


KOCAELİ Geri Dönüşümcüler Kooparatifi Geri Dönüşüm Sempozyumu “Destek ve Projelendirme Ödülü” ÜNAL KAYA
KOCAELİ
Geri Dönüşümcüler Kooparatifi

Geri Dönüşüm Sempozyumu 
“Destek ve Projelendirme Ödülü” Parlayan Kristal Ödülleri – “Neşet Ertaş Özel Ödülü” Direksiyon Dergisi – ANKARA ÜNAL KAYA
DİREKSİYON DERGİSİ
Parlayan Kristal Ödülleri

YILIN ENLERİ ÖDÜLLERİ
“Neşet Ertaş Özel Ödülü"


 Çevre Ödülleri “Çevre Duyarlılığı Medya Ödülü” – Haysu – ANKARA ÜNAL KAYA
HAYSU
HAYAT İÇİN SU DERNEĞİ
Çevre Ödülleri
“Çevre Duyarlılığı Medya Ödülü”